PAZI KOJEG VUKA HRANIŠ NA GOODREADSU
SLUŽBENA STRANICA AUTORA
KUPI KNJIGU OVDJE
_________________________________________________
Možda ovaj naizgled negativistički pristup na početku recenzije ne djeluje baš poticajno, ali ali pitanje je itekako motivirajuće ako pobliže razmislimo o njemu, a odgovor još više. On leži među stranicama knjige Pazi kojeg vuka hraniš, dr.Kenana Crnkića.
Ovo je knjiga u kojoj autor ispituje definiciju i značenje sreće. Mnogo pročitane literature, ispitivanja tuđih iskustava, a i prisjećanje vlastitih, doveli su ga do spoznaje da je sreća zeznuta stvar – a ujedno i vrlo jednostavna. Za nju vam nitko ne može dati recept ili garanciju. Nitko vam je neće definirati. Nitko vam je neće stvoriti i nitko vam je neće uništiti.
Jedini koji imaju imalo riječi o tome kako će izgledati vaša sreća, hoće li je biti i što će ona značiti ste vi sami.
- Danas može biti posljednji, ali i prvi dan tvojeg života.
- Spoznaj što ti stvarno nedostaje.
- Ne postoje granice, osim onih koje si sam postaviš.
- Samo željeti nije dovoljno.
- Što je uistinu važno?
- Čuvaj se komfora, izađi iz okvira.
- Pazi kojeg vuka hraniš.
- 77 pitanja koja svakih 7 dana trebate postaviti sami sebi!
Dr.Crnkić svoju knjigu dijeli na 8 poglavlja, čiji samo naslovi su već dovoljni da nas posjednu i zaposle nam moždane vijuge na neko vrijeme. Razmislimo malo o ovim tvrdnjama:
Tko je taj njegov vuk? Možemo li iz ovih tvrdnja zaključiti u kakvom se grabežljivcu radi? Vuk dr.Crnkića su naše misli, naše tvrdnje i uvjerenosti o sebi samima. Ako hranimo dobrog, pozitivnog, optimističnog duhovnog vuka u nama, taj će u nama i preživjeti, takvi ćemo biti.
Ova knjiga tvrdi da smo sami kovači svoje sreće, a naši snovi i vizije ne ovise ni o kome osim isključivo o nama samima. Svaka propuštena prilika ide na našu dušu. Svaka neostvarena želja naš je teret. Bez nas, te želje i vizije će umrijeti. Ali ne vjerujte meni, dr.Crnkić će vam, kroz priče marljivo prikupljene iz cijelog svijeta, to i dokazati.
Ovo je druga knjiga o samopomoći iz Fokusa koju recenziram ( o Nauči živjeti pročitajte ovdje) i moram priznati, još bolja.
Uz to što obrađuje tematiku pronalaska načina da sami poboljšamo vlastiti život, potiče nas da se zagledamo u vlastitu odlučnost i snagu želje, dolazi nam, za promjenu, od autora s nama bliskog govornog područja. Dr.Crnkić i sam je spoznao važnost literature koja promiče unutarnju snagu u usmjeravanju pojedinčeva života, a na kraju odlučio i sam progovoriti o tome, shvativši da u našoj neposrednoj okolini ne postoji literatura koja bi takve ideje promicala. Nema nikoga tko bi pisao o uspjehu. Nikoga tko bi pisao o sreći. Znači li to, da nemamo pojma kako postići bilo što od toga?
Pazi kojeg vuka hraniš knjiga je malih dimanzija i otprilike 140 stranica. Dizajn je jedinstven s nekoliko bijelo na crnom umjesto crno na bijelom stranica i meni je apsolutno odličan. Ova knjiga stane u svaki torbu i malo veći džep, a toliko je sažeta i precizna da, kad biste krenuli podcrtavat dijelove koji najviše motiviraju, podcrtali biste ju od korica do korica. Ja sam u njoj uživala.
Zavirite u ovu knjigu, nahranite danas dobrog vuka. A za više knjiga sličnih ovoj, kliknite ovamo.
Disclaimer: ova recenzija prvi je puta objavljena 26.1.2017. na staroj adresi bloga
- Weronika Anna Marczak: Obitelj Monet: Blago (Obitelj Monet #1) - 22/01/2025
- Inna Moore: Laži u koje smo vjerovali - 22/01/2025
- Colleen Hoover: U potrazi za Pepeljugom - 22/01/2025